Proč chodit pravidelně na masáž?

Ajurvédská masáž je nejstarší léčebnou formou terapie, která působí na tělo duch systém. V naší společnosti jsme zvyklí ,že se o naše zdraví postará lékař a zpravidla ho navštívíme až máme nějaký problém, který nás trápí. Zapomínáme, že naše zdraví patří jen nám a je proto potřeba se o ně starat nejlépe preventivně a pravidelně.  S autem také přece jezdíme pravidelně a raději preventivně do servisu.

Přednosti masáže:

A jakéže jsou přednosti pravidelné ajurvédské masáže?

Kromě toho, že si pravidelné chvíle odpočinku a relaxace jednoduše zasloužíme, prospívají také našemu tělu, duši i mysli po všech stránkách.

Nejčastějším důvodem pro masáž je přání si odpočinout, uvolnit napětí, odbourat stres a načerpat novou energii.

Při masáži se prokrvuje a uvolňuje svalstvo, šlachy, klouby a mysl a pravidelnou aplikací masáže se tyto účinky zesilují.

Po masáži budete překvapeni jak jste uvolnění a zároveň nabiti novou energií.

Celkově tedy masáže přinášejí mnoho výhod.

Výhody masáže:

V první řadě posiluje odolnost organismu vůči nemocem, podporuje lymfatický a nervový systém, stimuluje krevní oběh a podporuje vylučování toxinů, 

zmírňuje bolesti a svalovou únavu, napětí svalů a otoky, podporuje pravidelný spánek, odstraňuje únavu, úzkosti, migrény, nervozitu, stres, deprese, zklidňuje mysl, zvyšuje koncentraci, zmírňuje bolesti hlavy, které jsou způsobeny psychickým a nervovým zatížením, napomůže k duševní a tělesné rovnováze a v neposlední řadě dodává tolik potřebnou životní energii.

Komu je masáž určena

Pravidelnou masáž potřebuje každý bez ohledu na věk.

V první řadě je  potřeba si uvědomit, ze tělo je jediný nástroj k životu, který nemůžeme vyměnit, kdykoliv se nám zlíbí. Je to to nejdůležitější co máme a tudíž je potřeba mu to dát najevo a řádně se o něj starat, aby nám dlouho a dobře sloužilo.

Masáže obecně jsou určeny pro lidi se sedavým zaměstnáním, pro lidi, kteří jsou celý den na nohou, pro lidi vystavené velké psychické zátěži a stresu, pro lidi s nedostatkem pohybu, pro lidi trpící nespavostí, chronickou únavou, bolestí hlavy, zažívacími problémy, depresí, tedy pro všechny, kteří si chtějí udržet fyzickou zdatnost a  psychickou odolnost.

Všechny druhy masáží naleznete na našich stránkách.

Vyzkoušejte masáž na vlastní kůži,

 Vaše tělo Vám poděkuje.

Podobné příspěvky