Léto z pohledu ajurvédy

Léto z pohledu ajurvédy 

Naši vnitřní rovnováhu nejvíce ovlivňuje probíhající roční období. 

Léto je z pohledu ajurvédy spojováno s energií Pitta, která se skládá z elementu ohně a vody. 

Je to období kdy se Pitta přirozeně zvyšuje, protože horko posiluje stejné a to se projevuje na těle i v psychice. 

Když je v rovnováze máme silné trávení, ostrou a jasnou mysl, stabilní tělesnou teplotu, zářivou pleť, lesklé vlasy a energii. 

Pokud je však narušená můžeme cítit hněv, jsme unavení, podrážení, objevují se různé záněty v těle i na kůži, průjem, návaly horka, bolesti hlavy, vysoký krevní tlak a také nám můžou předčasně šedivět a vypadávat vlasy. 

A jak se říká: Jak se do lesa volá tak se z něho ozývá, tak to, jak se o sebe budeme starat v tomto letním období, se projeví na podzim. 

Každé právě probíhající roční období, totiž přímo ovlivňuje to nadcházející. 

Jakým způsobem harmonizovat Pittu si povíme v dalším příspěvku. 

Podobné příspěvky