Harmonizační masáž

Ajurvédská medicína vychází z předpokladu,že nemoc,bolest,fyzické nepohodlí a vyčerpanost je důsledkem nevyrovnaného toku životní energie-tzn.,že v toku životní energie se nachází blokáda. Příčina těchto blokád je v nás samých a většinou pramení z našich obav,strachů,negativních myšlenek a názorů vůči okolí a nám samotným. Chceme-li změnit svůj zdravotní stav,je nezbytné změnit i své myšlení a vnitřní nastavení.

Při této harmonizační masáži se jemným dotykem působí na marmové energetické body,jemné energie čaker a mozkovými hemisférami.

Při řízeném dechu klienta s terapeutem je přesně vedena energie k vnitřním orgánům,čakrám a mozkovým hemisférám,kde se čistí a obnovují komunikační cesty a tím dochází k uvolnění zablokované energie.

Být šťastní spokojení a zdraví je naše přirozené právo.

Energetická masáž

Každý den na nás působí negativní vlivy jako stres a napětí,které způsobují stažení tkání a blokády. Tyto blokády působí na centrální nervový systém se kterým se neumí naše tělo vypořádat. V důsledku toho jsme unavení,roztěkaní,podráždění,nespokojení a objevují se různé bolesti.

Potíže v přítomnosti jsou v podstatě jen následky stresových stavů v minulosti. Energetická masáž je jemná neinvazivní technika,která účinně uvolňuje centrální nervový systém a odstraňuje stres,únavu a napětí. Podporuje přirozený mechanismus člověka a propojuje jednotlivé části těla s orgány,energetickými centry a emocemi na mentální,tělesné a duchovní úrovni.

Jejich vzájemným ovlivňováním se spouští podvědomé samoléčící funkce organismu a tělo se vrací zpět do rovnováhy a harmonie.

Nepouštějte si stres do systému a buďte připraveni pozvat do svého života více radosti a spokojenosti!

Psychosomatická(kvantová) masáž

Cítíte se zaseknutí v životě a nevíte jak dál? Chcete nechat odejít staré názory a přesvědčení,které Vás omezují a brání Vám jít vpřed? Jsou ve Vašem životě oblasti,které byste rádi změnili? Každé omezení začíná v hlavě a proto je tato metoda pro Vás tím nejlepším řešením.

Tato energetická masáž vychází z faktu,že tělo a duše jsou jako spojité nádoby. Dlouhodobý stres a duševní přetížení organismu se nakonec vždy odrazí v určité části lidského těla a vznikají tak tělesné a duševní bloky.

Během masáže spontánně dochází k odbourání mentálních,duševních a fyzických blokád. Rozpouští se omezení,které nás drží zpátky např.názory,přesvědčení,myšlenky,emoce a ovlivňuje různé oblasti jako vztahy,peníze,zdraví,sebevědomí a traumata.

Dovolte si změnu myšlenek,emocí a přesvědčení,která Vám už neslouží.

Změňte svůj život - změníte svět

Marmová (akupresurní) masáž

Marmová celotělová olejová masáž je založena na myšlence,že na těle existuje množství bodů,které korespondují s jednotlivými orgány a systémy těla a to cestou nervových propojení. Celý lidský organismus,každou jeho část ,lze tedy pomocí jemného působení na příslušná místa na těle a jejich správnou stimulací zásadně ovlivnit a způsobit zlepšení zdravotního stavu.

Cílem této masáže je vyloučení toxinů a odpadních látek a posílení imunitního systému. Marmové energetické body,zlepšují vnímání čistého vědomí v těle a toto uvědomění zahajuje samovolné uzdravování na nejhlubší úrovni.

Tato ojedinělá a pro svoji účinnost velice vyhledávaná procedura je vynikajícím přínosem pro udržení nebo znovunastolení silného,zdravého a odolného organismu. Přináší úlevu od fyzického a duševního napětí a především prokazatelně podporuje léčbu mnoha zdravotních problémů. V Indii je považována za klíčový faktor k dosažení a udržení zdraví,psychické pohody a dlouhověkosti.

Každá živá bytost má přirozenou schopnost spojit se s vnitřní moudrostí a zdravím uvnitř sebe.

Sarvanga abyanga(antistresová) masáž

Tato celotělová olejová masáž je jemná,příjemná a osvěžující forma dodání životní energie,využívající léčivé účinky přírodních bylinných olejů. Vrací tělo zpět do jeho přirozené rovnováhy a blahodárně působí na naše zdraví.

Tato masáž není pouhá masérská technika,ale především léčebná metoda,která zohledňuje individualitu každého člověka. Pracuje s energiemi a jejich rovnováhou v těle a především předchází únavě,vyčerpání,chronickým stresům,únavovému syndromu či syndromu vyhoření,stejně jako depresím,které se posléze stávají kořenem dalších problémů a onemocnění.

Jsou vynikajícím prostředkem k odstranění stresu,únavy,napětí,vyčerpání a dodávají novou životní energii.

Otevřené srdce,klidná mysl a dobré zdraví,je základem lidského štěstí.

Čakrová masáž

Éterické oleje získané z rostlin mají schopnost pročišťovat naši auru,neboli naše energetická pole, a tím podporují naše zdraví,štěstí a spokojenost. Jedná se o masáž,která působí na jiné dimenzi naší přirozenosti,než jaké zná většina lidí. I když máme pocit,že éterické oleje prospívají tělu fyzickému, ve skutečnosti je to důsledek léčení energetických polí. Působí na onemocnění,které mají duchovní a emociální příčinu a na léčbu duše.Pocit klidu a míru,který masáž vyvolává je téměř okamžitý. Uvolňuje staré vzorce a emoce,které nám brání jít vpřed a které vedou k vytváření stresu.

Účinky čakrové masáže:

 • harmonizace 7 hlavních čaker
 • harmonizace duševního i tělesného stavu
 • dobití těla novou životní energií
 • odstraňuje stes
 • uvolnění starých vzorců a emocí
 • rozpuštění energetických bloků
 • čištění jemnohmotných těl
 • Doba trvání bez masáže hlavy cca 60 min.
  Doba trvání s masáží hlavy cca 90 min.

  První čakra - základní

  Barva - červená
  Psychický vliv - sebeuvědomění.
  Spojuje nás s fyzickým světem a zároveň touto čakrou proudí energie Země do celého našeho systému energií.
  Znamená pozitivní postoj k životu a sílu prosadit se a vytrvat.
  Je umístěna v oblasti konečníku.

  Když se někdo necítí bezpečně chrání si tuto oblast rukama nebo nohama.Obtočené nohy kolem sebe značí nejistotu a nedostatek sebedůvěry. Jestliže neumíme pevně stát na zemi,nejsme schopni klidně stát nebo posedět. Také oblasti,kde se nadměrně ukládá tuk,vyjadřuje potřebu ochrany v těchto místech. Velký zadek znamená přání být ochraňován a v bezpečí,silné nohy slouží jako zátěž někomu,kdo tu ve skutečnosti nechce být a odráží nejistotu a přecitlivělost.

  Nemoci spojené se základní čakrou:zácpa,hemeroidy,zánět tlustého střeva,chladné neprokrvené prsty na rukou a nohou,zánět močového měchýře,osteoartróza kyčelního kloubu,ledvinové kameny,hypertenze,hypotenze,impotence,vrozená deformace chodidel.

  Druhá čakra - sakrální(křížová)

  Barva - oranžová
  Psychický vliv - sebeúcta.
  Je to sídlo tvořivé rodící se síly,emocí a sexuální energie.
  Představuje schopnost tvořit a prostor k tvoření.
  Její umístění je v podbřišku.

  Položení rukou na oblast podbřišku může být výrazem strachu z citového zranění nebo odmítnutí.

  Nemoci spojené s druhou čakrou:dráždivý tračník,menstruační cyklus,premenstruační syndrom,cysty na vaječnících,endometrióza,nemoci varlat,nemoci prostaty.

  Třetí čakra - solárního plexu

  Barva - žlutá
  Psychický vliv - vlastní hodnota.
  Je sídlem nižších emocí - hněv,strach,vina,žárlivost,sobectví a nezdravé tužby,potřeba být akceptován.
  Nalézá se tři prsty od pupku směrem k srdci.
  Je to centrum naší síly a vědomí naší hodnoty. Potřebuje největší ochranu,protože se týká emocí.

  Pokud si chcete s někým otevřeně promluvit,požádejte ho,aby odešel od solu a promluvil si s Vámi z očí do očí.Solar si totiž běžně chráníme,když sedíme za stolem.Objemné pivní břicho také chrání solar plexus a často ho vidíme u lidí,kteří jsou na venek samolibí a sebejistí,ale uvnitř skrývají nízké sebehodnocení a nedostatek sebedůvěry.

  Nemoci spojené se třetí čakrou:cukrovka,slinivka břišní,nemoci jater,žlučové kameny, dvanácterníkový a žaludeční vřed,slezina,celiakie,kýla a jícnový reflux.

  Čtvrtá čakra - srdeční

  Barva zelená
  Psychický vliv - láska k sobě.
  Nachází se zde schopnost vciťovat se,soucítit,naladit se na druhé.Láska k lidem a všemu živému, otevřenost,citlivost,potřebe být milován.
  Nalézá se v hrudníku.
  Je to centrum,jehož síla vyzařuje velmi silně a každá touha po vroucím kontaktu,po splynutí,
  harmonii a lásce se projevuje prostřednictvím této čakry.

  Je důležité milovat sebe se vším všudy a bez příkras.Bez lásky k sobě vzniká velká závislost na ostatních,abychom si opatřili to množství lásky,které potřebujeme.

  Děti,které pokáráte se často postaví do rohu místnosti s rukama překříženýma na prsou.

  Chrání své bolavé srdce a tento zvyk si nesou s sebou až do dospělosti,projevují se tak,kdykoli potřebují útěchu.

  Nemoci spojené se čtvrtou čakrou:nemoci srdce,nemoci imunitního systému,alergie a přecitlivělost,rakovina.

  Pátá čakra - krční

  Barva světle modrá
  Psychický vliv - sebevyjádření.
  Nachází se zde centrum lidských vyjadřovacích schopností,komunikace a inspirace.
  Nalézá se v oblasti krku.

  Přes tuto čakru vyjadřujeme všechno co v nás žije - náš smích,pláč,pocit radosti,lásky,stejně jako strachu,hněvu,naše úmysly,přání,myšlenky a názory a naše vnímání vnitřního světa.

  Jestliže narazíme na něco nepříjemného a nedokážeme to vyjádřit,zadrhne se nám hlas,máme v krku knedlík,stáhne se nám hrdlo,máme sklony k červenání.Lidé,kteří nechtějí přijmout nové myšlenky nebo nemají rád změny,nosí oděvy těsně ke krku nebo mají vysoký límec,šátek či šálu.Do oblasti krční čakry patří také uši,lidé,kteří si dávají ruce přes uši,když něco povídáte,tím říkají mnoho o své neochotě naslouchat.

  Nemoci spojené s pátou čakrou:astma,zvýčená činnost štítné žlázy,bolesti krku,záněty krčních mandlí,sluchové potíže,horní cesty trávicí soustavy,afty,zuby,mentální anorexie,roztoušená skleróza.

  Šestá čakra - třetí oko

  Barva indigově modrá
  Psychický vliv - odpovědnost sám za sebe.
  Je sídlem intuice,telepatických schopností,vyšších duchovních sil,intelektuálních schopností rozlišování,paměti,vůle,na tělesné úrovni nejvyšší řídící centrum centrálního nervového systému.
  Nalézá se uprostřed čela.

  Mnoho lidí je velmi odpovědných ve vztahu k ostatním,ale potřeby jejich vlastní duše mohou být velmi nenaplněné.Snaží se tak vyhnout vlastní cestě.

  Obvyklým znamením,že je někdo příliž citlivý na to,aby viděl svět takový,jaký doopravdy je,jsou černé brýle,vlasy spadající přes oči nebo si oči zakrývají rukama.Tito lidé se v podstatě schovávají,

  protože jsou přesvědčení,že ve vnějším světě nelze dosáhnout harmonie.Jsou citliví na kritiku a cítí se zranitelně,když se k nim přiblížíte.Vyhýbají se očnímu kontaktu,dívají se do země.Tyto projevy jsou úzce spojeny se solar plexem.Lidé s těmito problémy potřebují být ujištěni,že je s nimi všechno v pořádku a že se nemusí dál schovávat.

  Nemoci spojené se šestou čakrou:migrény,tlakové bolesti hlavy,problémy s viděním,zánět horních cest dýchacích,zánět vedlejších nosních dutin.

  Sedmá čakra - korunní

  Barva fialová.
  Psychický vliv - vědomí sám sebe.
  Nalézá se na temeni hlavy.

  Je to jediná vertikální čakra,prostupuje celým trupem a vystupuje dolním koncem páteře. V ní proudící životní síla vitalizuje míšní kanál a všechny čakry podél páteře,což rozesílá energii prostřednictvím meridiánů do celého těla.Vyživuje mozkové žlázy.

  Vědomí sebe sama znamená znát se a milovat se v každém ohledu:tělo,mysl i ducha a dovolit,aby se tyto tři části staly jedinou.

  Naprosté zoufalství vyjadřuje člověk tím,že si dá ruce na temeno hlavy.Cítí,že mu chybí spojení se životem a je ztracen.Tito lidé potřebují nepodmíněné a milující vedení,které by jim pomohlo světlo znovu získat.

  Nemoci spojené se sedmou čakrou:deprese,Parkinsonova nemoc,schizofrenie,epilepsie, senilní demence.